Це матеріал від дописувача. Авторську орфографію та пунктуацію збережено.
Павучок завжди був ласим шматком для кіностудій. У кінці 20-го сторіччя Месники та інші вже звичні нам персонажі Кіновсесвіту Марвел були героями другого сорту. Увагу тоді привертали Люди-Ікс, трошки Фантастична Четвірка та Людина-Павук. Зняти фільм про останнього було простіше: як ніяк екранізувати історію одного героя легше, ніж команди. Не дивлячись на те, що фільмів та анімаційних проектів про супергероя більш ніж достатньо, багато режисерів та студій хотіли екранізувати свою версію Павучка. Про шість таких фільмів ми сьогодні і поговоримо.
Стрічка від Cannon Films
Перша невдала спроба зняти фільм про Павучка була у 1985 році. Видавництво Marvel придбали права на кіностудію Cannon Films. Час для проекту був дивний: “Супермен 3” провалився у прокаті та розчарував спільноту, а до ренесансу, започаткованого Тімом Бертоном та “Бетменом” залишилося чотири роки.
Дивним був не тільки період, а ще й задум авторів студії: вони хотіли зробити із Людини-Павука справжнього монстра-павука. Пітер Паркер за сюжетом мав перетворитися на величезного тарантула як той вчений Сет Брандл з фільму “Муха”, пам’ятаєте яка бридота? Стен Лі наклав вето на ідею, що не дивно. Хоча ми і бачили дещо подібне у коміксах та у мультсеріалі 1994 року, подібний експірієнс із живими акторами претендував на безсонні ночі глядачів.
Далі проект проштовхували вже із Доктором Октавіусом спершу у якості наставника для героя, а потім головного ворога. На пост режисера запросили Джозефа Зіто, який поставив “П’ятницю 13: Остання глава”. Варіантними акторами були Боб Госкінс (Хто підставив кролика Роджера, 1988) як доктор Октавіус та Том Круз (Місія Нездійсненна, 1996 – наш час) як Павучок. Невдовзі проект згорнули через брак фінансування. Ще б пак! Сам Том Кукуруз в головній ролі! На той час він вже встиг стати голівудською зіркою классу А після успіху фільмів “Ризикований Бізнес” (1983), “Легенда” (1985), “Найкращий Стрілець” (1986), “Людина Дощу” (1988) та інших.
Людина-Павук від Джеймса Кемерона
Замість того, аби забути проект, Менахем Голан, один із керівників Cannon Films, продовжив контракт на франшизу до 1992 року та намагався проштовхнути фільм у Columbia Pictures. Кілька років потому Джеймс Кемерон показав власне бачення історії: оновлений погляд на героя із рейтингом R. Пітер у одній із сцен мав зваблювати Мері Джейн, після чого у них би стався інтим на Бруклінському мосту. Перед цим вони обговорювали… брачні звички павуків.
Не склалося через банкрутство: права на персонажа передали у користування Columbia та Sony, а Джеймс Кемерон пішов працювати до 21 Century Fox (тоді ще). Після цього керувати проектом доручили Сему Реймі.
Людина-Павук 4 від Сема Реймі
Ось ми і плавно підійшли до більш медійного скасованого проекту – квадриквелу “Людини-Павука” від Сема Реймі. Студія Sony бачила у герої розширення франшизи та хотіла додавати до фільмів якомога більше персонажів. Наприклад, третя частина, “Людина-Павук 3. Ворог у тіні” (2007), мала стати зовсім іншим фільмом – без Венома та вбивці Дядька Бена. Проте студія наголосила на тому, що їх вимоги мають бути виконані. Це послабило бажання режисера знімати четверту частину.
За інформацією, яка гуляє мережею, головним антагоністом мав стати Стерв’ятник у виконанні Джона Малковича. У фільмі б дебютувала Чорна Кішка у виконанні Енн Гетевей, між нею та Паркером мали спалахнути романтичні стосунки. Реймі пішов, бо не мав достатньо часу для написання гарної історії, а знімати ще один сирий фільм після триквелу він не хотів.
Нова Людина-Павук 3 та 4 з Ендрю Гарфілдом
Перший фільм ділогії зірок із неба не хапав, але був непоганим представником жанру. Костюм Ендрю Гарфілда взагалі вважається одним із кращих серед всіх фільмів про Павука. У 2014 році відгриміла прем’єра сиквелу, який прийняли вже не так добре. Студія Sony була задоволена тим, що зробили “Месники”, та хотіла скоріше зробити власний, Павучий Кіновсесвіт. Заздалегідь вони запустили у розробку третій та четвертий фільми, плюс пачку кросоверів: “Веном” та “Зловісну Шістку”.
“Висока напруга” не провалилася у прокаті, але показала себе слабше ніж розраховували студійні боси. Від ідеї відмовилися та вирішили перезапустити франшизу звону, але вже в тісному співробітництві із Marvel Studios.
Зловісна Шістка
Sony покладали великі сподівання на цей проект. Сценарій писав Дрю Годдард (Монстро (2008), Бетмен (2022)), він же мав зайняти і режисерське крісло. Ще у сцені після титрів сиквелу “Нової Людини-Павука” показали прямий натяк на команду лиходіїв.
Фільм дійсно розробляли та він мав вийти перед триквелом про Павука. Але у 2015 році Sony заключили угоду та віддали Паркера до MCU. Емі Пакаль, продюсер проектів про Спайді, не раз казала, що Шістка збереться на екранах. А ось коли і у якому складі – невідомо.
Який із фільмів ви хотіли би побачити? Діліться у коментарях!
Автор: Микита Гапонов
Якщо ви маєте бажання опублікувати в нас свою статтю, надсилайте її на [email protected].
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!